Eriprojektid

Toodame erineva keerukusega kvaliteetseid plast- ja alumiiniumdetaile, nii prototüüpe kui seeriaid.

Eriprojektid on kõige põnevamad kuid ka nõudlikumad tööd. 

Vahel tähendavad eriprojektid uute töövahendite ja uute materjalide otsimist, vahel teistsuguste töövõtete rakendamist. Alati aga tähendavad sellised tööd harjumuspärasest erinevat lähenemist.

Näiteks võib tuua Rocla tõstukitehasele tõstukinina mudeli M1:1 mõõtkavas ehitamine, Helsingi raudteejaama ees seisvatele graniitmeestele KISSi kontserdi ajaks näomaskide tootmine, Eesti Energiale Jordaania kaevanduse mudeli ehitamine, Šveitsi supermarketisse kasepuidust koerte tootmine, ERMi Soome-Ugri püsinäitusel väljasolevatele mannekeenidele metallpeade tootmine või M1:1 mõõtkavas toodetud Proba V satelliit (paremal asuval fotol).

Eriprojekt on aga ka puidu- ja toidutööstusele seadmete katkiste osade asemele uute tootmine või lennutööstusele detailide tegemine, sh protomine. Ka naftapuurplatvormile valgustite tootmine ja pakirobotite tootjale esimese pakiautomaadi prototüübi loomine on eriprojektid. Kindlasti on eriprojekt ka mõisa trepidetailide taastootmine ning Eesti esimeste olümpiamedalite skaneerimine ja suurendatult taastootmine. Skaala (nii keerukuses kui töömahus) on samuti eriprojektide puhul väga varieeruv - kohalikule metallitööstusele töötava konteineri mudeli ehitamine on mõne päeva töö, naftaplatvormi mudeli loomine või Eesti Rahva Muuseumile uue püsinäituse loomine mitme kuu töö. Allolev album annab väikese ülevaate huvitavamatest teostatud projektidest.